Zielona szkoła w Jastrzębiej Górze

Ośrodek Wypoczynkowy „FENIKS”

I dzień . Podstawienie autokaru godz. 4.45.Wyjazd o godz. 5.00. Przejazd do Jastrzębiej Góry  z przerwami na odpoczynek i krótkie zwiedzanie TORUNIA. Ratusz Staromiejski, Pomnik Kopernika, Krzywa Wieża, Spichlerze barokowe, Brama Mostowa, Żeglarska i Klasztorna. Przyjazd do Ośrodka w  Jastrzębiej Górze. Obiadokolacja. Odpoczynek po podróży .Nocleg 

II dzień. śniadanie. Rozpoznanie okolicy. Zapoznanie z pięknem przyrody nadmorskiej. Powrót na obiad. Zajęcia na terenie Ośrodka. Kolacja. Dyskoteka.

III dzien. śniadanie. (pobranie suchego prowiantu za kolację)  Wycieczka do Władysławowa i na Półwysep Helski Zwiedzamy: Władysławowo: wieża ratusza miejskiego-punkt widokowy, port rybacki. HEL: Muzeum Rybołówstwa Pomnik Obrońców Helu, fokarium, latarnia morska .Rejs statkiem po morzu. Powrót do Ośrodka na późny obiad.

IV dzień. śniadanie. Pobyt na terenie Ośrodka: zajęcia we własnym zakresie – konkursy tematyczne, rozgrywki sportowe, obiad., zajęcia na plaży. Kolacja ognisko z pieczeniem kiełbasek – występ gawędziarza kaszubskiego.

V dzień. śniadanie. (pobranie suchego prowiantu za kolację)  Całodniowa wycieczka do Trójmiasta Zwiedzanie: Zabytkowej części Gdańska: Brama Wyżynna, Katownia, Wieża Więzienna, Targ Węglowy, Wielka Zbrojownia, Dwór Artusa, Złota Brama, ratusz, Fontanna Neptuna, Pomnik Trzech Krzyży symbol poległych w 1970 r. stoczniowców oraz Westerplatte miejsce rozpoczęcia II wojny światowej Sopot- spacer po najdłuższym molo w Europie oraz podziwianie Opery Leśnej, gdzie odbywa się Międzynarodowy Festiwal Piosenki Gdynia- spacer po Skwerze Kościuszki, zwiedzani Savee znajdującego przy nabrzeżu zabytkowego okrętu ORP „Błyskawica” oraz Muzeum Oceanograficzne, w którym znajdują się ryby i inni mieszkańcy z głębi mórz i oceanów .Powrót do Ośrodka na późny obiad.

VI dzień. śniadanie Zajęcia we własnym zakresie .Obiad.  Wycieczka piesza do Latarnia na Przylądku Rozewie to najstarsza tego typu budowla na polskim wybrzeżu, dodatkowo w jej wnętrzu znajduje się małe muzeum, posiadające w swych zbiorach przekrój latarni morskich od starożytności do dzisiaj.  Zajęcia we własnym zakresie. Kolacja. Dyskoteka.

VII dzień. śniadanie. Pobyt na terenie Ośrodka: Specjalne atrakcje z okazji dnia dziecka – konkursy tematyczne, rozgrywki sportowe z nagrodami przez cały dzień, Obiad Kolacja. Przygotowanie do powrotu.

VIII dzień . wczesne śniadanie. Pobranie suchego prowiantu na drogę powrotną. Wyjazd najpóźniej o godz 7.30.Przejazd w kierunku Malborka – zwiedzanie Zamku Krzyżackiego (największy ceglany zamek na świecie).Powrót do Podwilka w późnych godzinach wieczornych.

 
Koszt wyjazdu::  ok. 870.- PLN (min.45 uczniów + 4 osoby opieki gratis)
Cena zawiera:
 - zakwaterowanie w pokojach 3 i 4 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, TV i balkonami, wyżywienie 3 x dziennie: śniadanie i kolacje serwowane w formie szwedzkiego bufetu a obiady podawane są do stolików oraz podwieczorek w formie deseru np. ciasto lub owoce. Sale do nauki wyposażone w tablice, sale wyposażoną w wysokiej jakości projektor multimedialny, sale sportowe do gry w tenisa stołowego, cymbergaj i piłkarzyki – Wi-Fi na terenie całego ośrodka
- sprzęt sportowy (piłki, rakietki, skakanki, gry, itp.)bezpłatne korzystanie z kijków do NORDIC WALKING wypożyczalnia rowerów, ognisko z pieczeniem kiełbasek lub grill w zadaszonej wiacie; występ gawędziarza kaszubskiego plac zabaw dla dzieci , boisko na terenie ośrodka do piłki plażowej, 2 boiska miejskie oddalone 20 metrów od naszego ośrodka
- Mini Zoo (króliki, kozy, paw, bażanty, kuropatwy itp.)
- karaoke, dyskoteki codziennie
- opiekę medyczną (pielęgniarka na miejscu 24/h. lekarz na wezwanie)leki pierwszej pomocy
plac zabaw dla dzieci, boisko na terenie ośrodka do piłki plażowej, 2 boiska miejskie oddalone 20 metrów od naszego ośrodka
- przejazd komfortowym autokarem
- opiekę pilota na trasie przejazdu i podczas pobytu
-  wstępy w wysokości 100.- PLN na 1 uczestnika.
 
Uwaga: Cena nie zawiera świadczeń wyżej nie wymienionych.
Facebook