Wycieczki zagraniczne - 3-dniowe

1. SŁOWACJA

1-dzień -Wyjazd o godz.7.00 Przekroczenie granicy na Łysej Polanie. Zwiedzanie Smokowców. Wyjazd kolejką na górę Hrebienok (Siodełko). Spacer do wodospadów Zimnej Wody (piękne kaskady wodne). Powrót do kolejki zjazd na dół. Przejazd do Szczyrbskiego Plesa. Zwiedzanie: kompleksu skoczni narciarskich, spacer wokół jeziora. Przejazd w okolice Liptowskiego Mikulasza. Obiadokolacja. Nocleg.                                                                        
2-dzień -śniadanie. Przejazd do Jaskini Wolności- zwiedzanie. Przejazd do Beszenowej lub Tatralandii na baseny. Obiadokolacja. Nocleg.
3-dzień - śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Liptowskiego Mikulaszu. Zwiedzanie. Przejazd do Orawskiego Podzamku. Zwiedzanie Orawskiego Zamku.
Koszt wycieczki: 300 PLN/osobę (min. 40 uczestników)
Cena zawiera: 2 noclegi ,2 śniadania, 2obiadokolacje,autokar, parkingi, opłaty drogowe. przewodnik-pilot, ubezpieczenie KL i NNW
Uwaga: należy dodatkowo przygotować na wydatki programowe ok. 40 euro.(Zamek Orawski, Tatralandia , Jaskinie Demianowskie ,kolejka na Hrebieniok)

2.CZECHY

1-dzień - Wyjazd o godz.07.00 przekroczenie granicy w Cieszynie. Przejazd do malowniczej krainy Morawskiego Krasu. Zwiedzanie jednej z najatrakcyjniejszych jaskiń PUNKEVNI. Rezerwacja na godz.13.00  Po zwiedzaniu przejazd do Pragi . Zakwaterowanie w hotelu (pokoje 3-4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym) w hotelu JUNO Obiadokolacja. Nocleg.
2-dzień - śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym o godz.9.oo. Do godz. 13.00 zwiedzanie z nim Pragi*:   Czas wolny. Od godz.16.00 -17.00 rejs statkiem po Wełtawie. Powrót do hotelu na Obiadokolację. Po kolacji wyjazd na koncert z cyklu „światło i dźwięk” przy fontannach F.Kriżika. Powrót do hotelu. Nocleg
3-dzień - śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Dalsze zwiedzanie Pragi. Wyjazd w kierunku Polski ok.13.00. Przyjazd ok. godz. 21.00
Opcjonalne zwiedzanie Pragi:
Hradczany z przewodnikiem – Zamek Praski, katedra św. Wita, Loreta Strahowski klasztor , Mała Strana (dzielnica bogatych kupców niemieckich), Kościół św. Mikołaja, Most Karola, Josefov (żydowska dzielnica Pragi), Rynek Starego Miasta, Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem astronomicznym, Pl. Wacława. Spacer po Rynku Starego Miasta oglądamy min. Parlament , Muzeum Narodowe, Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, ratusz staromiejski ze słynnym zegarem „Orloj”, kościół Tyński, pomnik Jana Husa, Nowy Ratusz.
(zwiedzanie obiektów czy miejsc w uzgodnieniu  z przewodnikiem i pilotem opiekującym się grupą)
Koszt wycieczki : 420.- PLN/osobę (min 40 uczestników)
Cena zawiera:   2 noclegi w hotelu ***w Pradze pokoje z pełnym węzłem sanitarnym 2 śniadania ,2 obiadokolacje  w hotelu opieka pilota – udzielającego objaśnień (nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów)  przewodnik  w Pradze ok. 4 godz.ubezpieczenie KL/NNW
autokar, parkingi, opłaty drogowe
Uwaga:
wstępy płatne dodatkowo: koszty wstępów do zwiedzanych obiektów ok.700 koron CZK (100.- PLN)

3.CZECHY - MORAWY

1-dzień - Wyjazd  o godz.7.00 Przejazd przez Cieszyn do Czech - Morawskiego Krasu w pobliżu Brna. Przejazd kolejką do Jaskini Punkevni, zwiedzanie Jaskini i przepłynięcie łodziami podziemną rzeką Punkvą przez malownicze groty. Wjazd kolejką linową nad przepaść Macochę (139 m głębokości). Przejazd do Sławkowa (Austerlitz) zwiedzanie miejsca bitwy trzech cesarzy oraz zamku. Obiadokolacja, nocleg w Brnie.
2-dzień - śniadanie. Przejazd do Mikulova, będącego klejnotem południowych Moraw, ze wspaniałym zamkiem górującym nad miastem, wąskimi brukowanymi uliczkami, synagogą oraz zabytkowy kościołem Św. Wacława. Zwiedzanie Zespołu Parkowo-Pałacowego Lednice-Valtice, wpisanego na listę UNESCO, będącego dawną posiadłością rodu Lichtensteinów.    W XVIII i XIX wieku powstał tu wspaniały park rozciągający się między dwoma siedzibami rodowymi Lichtensteinów – olśniewającą letnią rezydencją w Lednicach i imponującym pałacem barokowym w Valticach. Na terenie całego parku spotka się piękne, romantyczne budowle, a także największy na świecie (poza krajami muzułmańskimi) minaret. Obiadokolacja, nocleg.
3-dzień - śniadanie. Przejazd do Mikulova, będącego klejnotem południowych Moraw, ze wspaniałym zamkiem górującym nad miastem, wąskimi brukowanymi uliczkami, synagogą oraz zabytkowy kościołem Św. Wacława. Zwiedzanie Zespołu Parkowo-Pałacowego Lednice-Valtice, wpisanego na listę UNESCO, będącego dawną posiadłością rodu Lichtensteinów.    W XVIII i XIX wieku powstał tu wspaniały park rozciągający się między dwoma siedzibami rodowymi Lichtensteinów – olśniewającą letnią rezydencją w Lednicach i imponującym pałacem barokowym w Valticach. Na terenie całego parku spotka się piękne, romantyczne budowle, a także największy na świecie (poza krajami muzułmańskimi) minaret. Obiadokolacja, nocleg.

4. WĘGRY - BUDAPESZT - ZAKOLE DUNAJU

1-dzień - wyjazd o godz. 06.00 przekroczenie granicy w Chyżnem. Przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie: Wzgórze Zamkowe, Baszta Rybacka, Kościół Macieja, Brama Wiedeńska,  Zamek Królewski, Cytadela – Panorama Budapesztu .Przejazd na obiadokolację i nocleg do hostelu.
2-dzień - śniadanie. Zwiedzanie Tropikalnego Oceanarium - największe morskie  akwarium w Środkowej Europie. Dalsze  zwiedzanie Budapesztu  .Wzgórze Gelerta, Cytadela, Wzgórze Zamkowe, Baszty Rybackie, Plac Bohaterów, Park Varosliget Bazylika Św. Stefana, Parlament z zewnątrz, czas wolny.  Obiadokolacja.
3-dzień - śniadanie, Następnie przejazd do miejscowości  Szentendre, spacer po centrum,    krótkie zwiedzanie m.in. Kościół Św. Piotra i Pawła, Katedra Serebska, Muzeum Marcepanu i Muzeum Wina. Przejazd do miejscowości Visehrad – średniowiecznej stolicy Węgier. Zwiedzanie ruin królewskiego pałacu i cytadeli. Następnie przejazd do Esztergomu, miejsca koronacji Św. Stefana z największa na Węgrzech Bazyliką ( 5 co do wielkości na Świecie) ze skarbcem. W godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Polski w późnych godzinach wieczornych
Koszt wycieczki:   530 PLN/osobę  (min 40 uczestników)
Cena zawiera: autokar, pilot- przewodnik , parkingi, ubezpieczenie KL/NNW, 2 noclegi w Budapeszcie, 2 śniadanie, 2 obiadokolacje w hotelu.
Uwaga: Wstępy płatne dodatkowo ok. 5000 HUF /osobę (ok.65.-PLN)

5. UKRAINA - LWÓW

1-dzień - Wyjazd z Rabki Zdroju o godz.4.00 Przejazd do Lwowa. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym - zwiedzanie Lwowa. Cmentarz Łyczakowski, Cmentarz Orląt Lwowskich ,Wysoki Zamek z Kopcem Unii-panorama miasta, Katedra grekokatolicka       św.Jura, Katedra łacińska (jedna z dwóch czynnych kościołów katolickich we Lwowie) Katedra ormiańska, Cerkiew Uspieńska ,Wieża Prochowa, kościół  św. Andrzeja i klasztor Bernardynów – są to najpiękniejsze kościoły Lwowa - zachwycają  swą architekturą. Obiadokolacja w hotelu ,nocleg.
2-dzień - śniadanie. Przejazd  do centrum Lwowa. Dalsze zwiedzanie. Spacer po Starówce. Czas wolny. Obiadokolacja w restauracji. „Lwowska premiera” z koncertem kapeli lwowskiej(lwowskie piosenki po polsku. Powrót do hotelu na nocleg
3-dzień - śniadanie. Przejazd  do Żółkwi – jednego z najpiękniejszych miast dawnej Rzeczpospolitej. Spacer po miasteczku. Piękny rynek  z zabytkowymi kamieniczkami, kolegiata św Wawrzyńca, zamek, zespół klasztorny i cerkiew Bazylianów oraz synagoga.     W godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną do kraju.
Koszt wycieczki: 550.- PLN/osobę (min 40 uczestników)
Cena zawiera: autokar, parkingi, opłaty drogowe   2 noclegi w hotelu we Lwowie pokoje z pełnym węzłem sanitarnym ,2 śniadania ,2 obiadokolacje  1 w hotelu  ,1 uroczysta z kapelą lwowska ,opieka pilota – udzielającego objaśnień (nie oprowadza wewnątrz zwiedzanych obiektów)  przewodnik lokalnego we Lwowie .ubezpieczenie KL/
Uwaga: wstępy płatne dodatkowo: koszty wstępów do zwiedzanych obiektów ok.200 UAH (ok.30.- PLN)
Obowiązują paszporty!   
Facebook