ZIEMIA KŁODZKA – wycieczka 3-dniowa

ZIEMIA KŁODZKA  – wycieczka 3-dniowa

1-dzień - Wyjazd o godz.7.00. Przejazd przez Głogówek - Prudnik- Nysę – Paczków – Otmuchów do Kłodzka. Zwiedzanie Starówki. Przejście podziemną trasą turystyczną, zwiedzanie twierdzy mieszczącej się na wzgórzu powyżej rynku. Przyjazd do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja i nocleg.

2-dzień- śniadanie. Przejazd w Góry Stołowe. Wyjście na Szczeliniec. Przejście skalnymi labiryntami, głębokimi szczelinami. Przejazd do rezerwatu „Błędne skały-kamienne miasto”. Przejazd do Podziemnego Miasta Osówkaostatniej, głównej i zarazem najbardziej rozbudowanej (choć nie ukończonej) kwatery Adolfa Hitlera na Dolnym Śląsku. W drodze powrotnej zwiedzanie Sanktuarium w Wambierzycach. Obiadokolacja i nocleg.
3-dzień - śniadanie. Zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej jednej z najpiękniejszych Jaskiń w Polsce. Przejazd do Bystrzycy Kłodzkiej. Zwiedzanie - średniowieczny pierścień murów obronnych z basztami i bramami oraz Muzeum Filumenistycznego z unikatową ekspozycją. W drodze powrotnej przejazd do Złotego Stoku. Zwiedzanie Kopalni Złota .

Program ramowy , kolejność zwiedzania może ulec zmianie w uzgodnieniu z pilotem-przewodnikiem.

Koszt wycieczki: 350 PLN (min. 44 uczniów, 4 opiekunów gratis)

Cena zawiera: autokar, przewodnik - pilot na trasę, 2 noclegi w Kotlinie Kłodzkiej, 2 śniadania, 2 obiadokolacje. Bilety wstępów  - płatne dodatkowo- w kwocie ok. 50 PLN.