BERLIN - POCZDAM - DREZNO – 5 dni


 

  • 1-dzień - wyjazd ok.godz.5.00.Przejazd do Berlina zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
  • 2- dzień - po śniadaniu -całodzienne zwiedzanie Berlina*. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
  • 3-dzień - Śniadanie. Wyjazd do Poczdamu. Zwiedzanie wybranych obiektów zespołu pałacowego Sanssouci. Spacer po parku Sanssouci w którym znajduje się: Nowy Pałac, Oranżeria, Belveder, Chińska Herbaciarnia, Zamek Charlottenhof. Przejazd do Nowego Ogrodu i zwiedzanie pałacu Cecilienhof (w 1945r. podpisano w nim Układ Poczdamski). Przejazd do Krausnick gdzie znajduje się „Tropikalna wyspa” (4-6 godzinny pobyt wśród tropikalnych lasów, uczestnictwo w występach i innych atrakcjach). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
  • 4-dzień - Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Berlina*, czas wolny. powrót do hotelu obiadokolacja,nocleg
  • 5- dzień - Po śniadaniu -wykwaterowanie.Przejazd do Drezna,zwiedzanie m.in.Zwinger, Zamek, Katedra,Muzeum Porcelany lub Muzeum Starych Mistrzów(do wyboru).w godzinach popołudniowych wyjazd w drogę powrotną do kraju.Zakończenie wycieczki w późnych godzinach nocnych.

Opcjonalny program zwiedzania Berlina:

Muzeum Egipskie (ze słynnym popiersiem królowej Nefretete), Muzeum Antyku (wazy greckie i rzymskie), zamek Charlottenburg (barokowa rezydencja królów pruskich z XVII w.), Muzeum Muru Berlińskiego, Brama Brandenburska. Przejazd aleją Unter den Linden do wieży telewizyjnej i Alexanderplatz, oglądanie Uniwersytetu Humboldta, zbrojowni, Niemieckiej Opery Państwowej, barokowej katedry św. Jadwigi, Pałacu republiki oraz Czerwonego Ratusza, przejazd na Wyspę Muzeów. Na wyspie znajdują się: Muzeum Pergamońskie min. z ołtarzem pergamońskim i babilońską Bramą Isztar, Stare Muzeum, Nowe Muzeum, Stara Galeria Narodowa, Bodemuseum (sztuka wczesnochrześcijańska i koptyjska, malarstwo, rzeźba, kolekcja egipska i bizantyjska).

Koszt wycieczki: 760 PLN (min.40 osób)

Cena zawiera: opieka pilota- przewodnika na całej trasie, autokar, 4 noclegi w hotelu turystycznym w Berlinie,4 śniadania i 4 obiadokolacje, ubezpieczenie KL/NNW, przewodnika lokalnego w Berlinie. Wstępy płatne dodatkowo (ok. 70 EURO).