III Propozycja programu podczas pobytu na „Zielonej szkole” w Rabce-Zdroju

III Propozycja programu podczas pobytu na „Zielonej szkole” w Rabce-Zdroju

 

1 dzień - przyjazd do Rabki -Zdroju ok. godz. 12-tej. Zakwaterowanie. Obiad .O godz 14- tej spotkanie z przewodnikiem. Zwiedzanie Rabki – części Uzdrowiskowej. Kolacja .Nocleg

2 dzień – wycieczka autokarowa (3 propozycje)

* Wycieczka w Pieniny do Niedzicy,, Autokarem do Niedzicy-zwiedzanie zamku w Niedzicy, rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim statkiem „Harnaś”.Spacer Wąwozem Sobczańskim pod Trzy Korony(wydatki programowe ok.20.- PLN/osobę)

* Wycieczka do Szczyrzyca. Zwiedzanie: Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu (oprowadza wódz indiański, oglądanie tipi, rękodzieła, strzelanie z łuku, gry, zabawy), Szczyrzyckiego Muzeum w klasztorze O. Cystersów z 1234r. oraz Diabelskiego Kamienia gdzie zgodnie z tradycją od 1810 r. zawsze mieszkał Pustelnik (do dzisiaj zachowała się pustelnia kapliczki i liczne legendy)(wydatki programowe ok.20.- PLN)

* Wycieczka do Zubrzycy Górnej.

Zwiedzania Skansenu Budownictwa Orawskiego. Zajęcia edukacyjne o chlebie. W drodze powrotnej zwiedzanie Skansenu Lokomotyw w Chabówce.(wydatki programowe ok. 15.- PLN)W każdym przypadku koszt Busa z przewodnikiem ok.1.000 PLN. Samego przewodnika 300.- PLN Powrót na obiadokolację. Dyskoteka.

3 dzień - śniadanie – po śniadaniu wyjście do Muzeum Etnograficznego oraz Pracowni Garncarskiej. Muzeum Etnograficzne znajduje się w starym modrzewiowym kościółku a 1606 r.- zbiory tematyczne- przedstawiają rzemiosło,rzeźbę i malarstwo,stroje ludowe i gospodarstwo. Pracownia Ceramiczna – garncarz - w starej góralskiej chałupie,prezentuje typowy wzór XIX-wiecznej pracowni garncarskiej. Na miejscu pokaz pracy garncarza,istnieje możliwość samodzielnego wykonania prac i zakup pamiątek Powrót na obiad. Po obiedzie pobyt w Rabkolandzie. Powrót na kolację.

4 dzień- śniadanie- wycieczka górska oraz program z GOPR-em. Pokaz sprzętu podręcznego,nauka wiązania węzłów,slajdy z akcji ratunkowych,ścianka wspinaczkowa,wycieczka na Maciejową – zajęcia z pierwszej pomocy i zasady zachowania się w górach. Powrót na obiadokolacje. Pożegnalne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

5 dzień – śniadanie – wyjazd w drogę powrotną

Koszt pobytu:355.- PLN/osobę. Grupa min 40 osób +4 osoby opieki gratis.

Cena obejmuje: wyżywienie i zakwaterowanie od obiadu w poniedziałek do śniadania w piątek + suchy prowiant na drogę. W każdym dniu opiekę pilota przewodnika. Koszt autokaru w 2 i 3 dniu pobytu. Wstępy opisane w programie podczas wycieczki do Zakopanego,Wieliczki,a także opłata związana z GOPR lub pobytem w Rabkolandzie.