II Propozycja programu podczas pobytu na „Zielonej szkole” w Rabce Zdroju

II Propozycja programu podczas pobytu na „Zielonej szkole” w Rabce Zdroju

1 dzień przyjazd do Krakowa w godzinach dopołudniowych (np z Warszawy).Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do Wieliczki. Zwiedzanie Kopalni Soli lub Bochni.  Przejazd do Rabki Zdroju. Zakwaterowanie. Obiado-kolacja. Nocleg.

2 dzień-  (wariant A) śniadanie- wycieczka górska oraz program z GOPR-em. Pokaz sprzętu podręcznego, nauka wiązania węzłów,slajdy z akcji ratunkowych,ścianka wspinaczkowa,wycieczka na Maciejową – zajęcia z pierwszej pomocy i zasady zachowania się w górach..Powrót na obiadokolacje. Zajęcia w ogrodzie we wlasnym zakresie.

(wariant B) śniadanie – po śniadaniu -spotkanie z przewodnikiem wyjście do Muzeum Etnograficznego oraz Pracowni Garncarskiej.

Muzeum Etnograficzne znajduje się w starym modrzewiowym kościółku a 1606 r.- zbiorytematyczne- przedstawiają rzemiosło,rzeźbę i malarstwo,stroje ludowe i gospodarstwo. Pracownia Ceramiczna – garncarz-w starej góralskiej chałupie, prezentuje typowy wzór IX-wiecznej pracowni garncarskiej.Na miejscu pokaz pracy garncarza,istnieje możliwość samodzielnego wykonania prac i zakup pamiątek Powrót na obiad. o obiedzie wycieczka na pobliskie wzniesienia Banię i Grzebień lub zwiedzanie części uzdrowiskowej Rabki- Park Zdrojowy. Powrót na kolację.

3 dzień – wycieczka autokarowa (3 propozycje)

* wycieczka w Pieniny do Niedzicy,, Autokarem do Niedzicy-zwiedzanie zamku w Niedzicy, rejs statkiem po jeziorze Czorsztyńskim statkiem „Harnaś”.Spacer Wąwozem Sobczańskim pod Trzy Korony 

* Wycieczka do Szczyrzyca.Zwiedzanie: Wioski Indiańskiej w Szczyrzycu (oprowadza wódz indiański, oglądanie tipi, rękodzieła, strzelanie z łuku, gry, zabawy), Szczyrzyckiego Muzeum w klasztorze O. Cystersów z 1234r. oraz Diabelskiego Kamienia gdzie zgodnie z tradycją od 1810 r. zawsze mieszkał Pustelnik (do dzisiaj zachowała się pustelnia kapliczki i liczne legendy)

* Wycieczka do Zubrzycy Górnej.Zwiedzania Skansenu Budownictwa Orawskiego.Zajęcia edukacyjne o chlebie.W drodze powrotnej zwiedzanie Sansenu Lokomotyw w Chabówce.Powrót na obiadokolację. Dyskoteka.

4 dzień – śniadanie – wyjazd  po śniadaniu. Zwiedzanie Krakowa obiad. Powrót do domu

Koszt pobytu:335.- PLN/osobę. Grupa min 40 osób +4 osoby opieki gratis.

Cena obejmuje: wyżywienie i zakwaterowanie od obiadu w poniedziałek(w Krakowie) do obiadu w czwartek(w Krakowie)  W każdym dniu opiekę pilota przewodnika. Koszt autokaru w 3 dniu pobytu oraz wstępy. Wstępy w Wieliczce i Krakowie a także opłata związana z GOPR .Przywóz  z Krakowa i odwóz dzieci do Krakowa